14 października 1773 roku Sejm Rzeczypospolitej zatwierdził Komisję Edukacji Narodowej - pierwszą w Europie państwową władzę oświatową, powołaną przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Był to wielki krok w tworzeniu polskiego szkolnictwa na szczeblach: podstawowym, średnim i wyższym. Od tej pory dzień 14 października uznawany jest jako święto szkoły, powszechnie nazywane Dniem Nauczyciela. Święto Edukacji Narodowej to wspaniała okazja, żeby chociaż raz w roku podziękować nauczycielom i wszystkim pracownikom szkoły, za przekazywaną wiedzę, za trud włożony w kształtowanie naszych serc i umysłów. Dla społeczności naszej szkoły ten dzień to podwójne święto, bo właśnie w Dzień Edukacji Narodowej uczniowie klas pierwszych po uroczystym ślubowaniu wstępują do grona uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie. Zapraszamy na krótką fotorelację z tego święta na naszej stronie facebookowej.