12 października uczniowie IV klas technikum logistycznego mieli okazję odwiedzić lotnisko i poznać procesy związane z obsługą pasażerów oraz transportem cargo. Nasza wycieczka była niezwykle pouczająca i ciekawa, a do tego miała aspekt logistyczny, który doceniliśmy jeszcze bardziej.

Naszą podróż rozpoczęliśmy przy użyciu transportu kolejowego PKP. Następnie przesiadaliśmy się na komunikację miejską, korzystając z autobusów i tramwajów, aby dotrzeć na lotnisko. To cenne doświadczenie logistyczne, ponieważ mieliśmy okazję zobaczyć, jak ważne jest planowanie i organizacja podróży dla grupy ludzi.

Po przybyciu na lotnisko udaliśmy się do terminalu pasażerskiego, gdzie mieliśmy okazję obserwować proces odprawy pasażerów. Dowiedzieliśmy się, jakie kroki i kontrole są niezbędne przed wejściem na pokład samolotu. Zrozumieliśmy, jak ważna jest dokładność i bezpieczeństwo w tym procesie. Następnie udaliśmy się do luku bagażowego, gdzie dowiedzieliśmy się, jak obsługiwane są bagaże pasażerów. Pracownicy lotniska wyjaśnili nam, jakie systemy są wykorzystywane do skanowania i sortowania bagaży oraz jakie procedury zabezpieczają je przed zagubieniem lub uszkodzeniem. Wspaniałym doświadczeniem było przejechanie po płycie lotniska i obserwowanie prac na pasach startowych. Mogliśmy z bliska zobaczyć lądujące i startujące samoloty, co dostarczyło nam fascynujących wrażeń. Następnie mieliśmy okazję poznać operacje związane z transportem cargo. Odwiedziliśmy magazyn i dowiedzieliśmy się, jakie procedury obowiązują przy przyjmowaniu, przechowywaniu i wysyłaniu ładunków towarowych. To było szczególnie cenne doświadczenie dla przyszłych logistyków.