11 i 12 października 2023roku czterdziestu czterech uczniów naszej szkoły wzięło udział w dwudniowej wycieczce w ramach programu „POZNAJ POLSKĘ” Podczas tych dwóch aktywnych dni zwiedziliśmy: Frombork, gdzie czekał na nas seans w Planetarium Mikołaja Kopernika, Muzeum Mikołaja Kopernika w dawnym Pałacu Biskupim oraz Dział Historii Medycyny. Miłe chwile spędziliśmy, spacerując uliczkami Fromborka oraz na plaży nad Zalewem Wiślanym. Kolejnym etapem naszej podróży był Elbląg. Spacer urokliwymi uliczkami Starego Miasta i zwiedzanie Ratusza Staromiejskiego. Zobaczyliśmy również Kościół św. Mikołaja, który jest najstarszym elbląskim kościołem. Obejrzeliśmy Bramę Targową, bulwary Zygmunta Augusta. Kolejnego dnia wybraliśmy się na nowo wybudowany Kanał przez Mierzeję Wiślaną, a następnie pojechaliśmy do Gdańska. Pierwszym punktem w Gdańsku był Statek Muzeum „Sołdek” , następnie Bazylika Mariacka i spacer ulicą Długą. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy podczas naszej dwudniowej podróży, był historyczny punkt na mapie naszego kraju – miejsce, gdzie rozpoczęła się II Wojna Światowa, czyli Westerplatte. Na koniec jeszcze chwila spaceru nad morzem, chwila zadumy i refleksji. Zmęczeni, ale bogatsi o nowe doświadczenia ruszyliśmy w drogę do domu.