II Turniej Integracyjny „Karnawałowe Ostatki w ZSOiT Kłodawa” za nami. To będzie długi wpis, tak jak długa była impreza i równie długie przygotowania do niej 🙂 Nie da się bowiem krótko opisać tego co działo się u nas 16 lutego 2023 roku 😉 Czyli w Tłusty Czwartek – ostatni czwartek karnawału. O godzinie 16.30 dotarły do nas drużyny, które z uśmiechem na ustach zgłosiły gotowość wzięcia udziału w turnieju integracyjnym. I tak przy swoich stanowiskach zasiedli śmiałkowie, którzy dzielnie zaprezentowali takie instytucje jak: Urząd Miasta i gminy w Kłodawie, Kopalnię Soli Kłodawa, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Koninie, Uniwersytet Trzeciego Wieku Kłodawa, Komisariat Policji w Kłodawie, Klub Sportowy Górnik Kłodawa, Ochotniczą Straż Pożarną w Kłodawie, Młodzieżową Drużynę Pożarniczą, Szkołę Tańca Sportowego Gama Dance Team, Stowarzyszenie „Impresja” w Kłodawie, SP nr 1 w Kłodawie, SP nr 2 w Kłodawie, SP z Ponętowa Górnego Drugiego, SP z Bierzwiennej Długiej oraz SP z Górek. Równo o godzinie 17.00 zaczęliśmy zmagania turniejowe. Rywalizacja była zacięta, czasami przyprawiała o dreszcze niemal jak w filmie grozy 😉 Ale widać było, że wszyscy dobrze zrozumieli jaki cel przyświeca całemu wydarzeniu: integracja, zabawa i uświadomienie sobie, że wszyscy jesteśmy ważni i sobie wzajemnie potrzebni.

W przerwie zmagań pobawić się mogła również publiczność. Gdy członkowie drużyn odpoczywali przy ciastku i kawie to właśnie śmiałkowie na trybunach dołączali do gry i mieli okazję wygrywać symboliczne upominki. W drugiej części turnieju było skocznie i tanecznie. Tańczyli nie tylko przedstawiciele drużyn ale także nasi organizatorzy, publiczność a nawet członkowie jury. Po turnieju jury liczyło głosy a na scenie pojawiły się talenty wokalne, taneczne i instrumentalne. W części artystycznej zaprezentowali się uczniowie naszej szkoły, Szkoła Tańca Sportowego Gama Dance Team oraz gitarzyści z powiatu kolskiego. Po wszystkich występach poznaliśmy zwycięzców turnieju, wręczyliśmy Puchar, dyplomy, nagrody i podziękowania, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcia i zaprosiliśmy na zabawę taneczną.

Bawiliśmy się szałowo do samej północy i w ten sposób zakończyliśmy Tłusty Czwartek. Oczywiście nie zabrakło pączków, które rozdawane były w trakcie części artystycznej i mamy nadzieję, że nie było łasucha, który nie skosztował tego przysmaku.

To był szalony wieczór, pełen pozytywnych emocji i wrażeń. Na długo pozostanie w naszych sercach i pamięci.

Serdecznie dziękujemy bohaterom wieczoru, czyli wszystkim drużynom za Waszą obecność, postawę i udział w zmaganiach. Wszyscy zasłużyliście na wielkie brawa i słowa uznania. Niestety nie wszystkie drużyny mogły znaleźć się na podium. Oto cztery najlepsze – te które zdobyły największą ilość punktów za wszystkie konkurencje: 1 miejsce – Kopalnia Soli w Kłodawie 2 miejsce – Szkoła Tańca Sportowego Gama Dance Team 3 miejsce – Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza z Ponętowa Górnego Drugiego 4 miejsce – Klub Sportowy Górnik Kłodawa Wielkie gratulacje!

Nadszedł czas na podziękowania. Serdecznie dziękujemy za wspólną zabawę i „pracę” w jury naszym gościom specjalnym, którzy przyjęli zaproszenie: - Posłowi na Sejm RP panu Leszek Galemba wraz z małżonką, - Wice Wojewodzie Wielkopolskiemu pani Anecie Niestrawskiej, - Staroście Kolskiemu panu Robertowi Kropidłowskiemu Powiat Kolski, który jednocześnie pełnił rolę Patrona Wydarzenia, - Naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Promocji Starostwa Powiatowego w Kole pani Dorocie Szkudlarek - Członkowi Zarządu Powiatu Kolskiego Waldemarowi Banasiakowi - Radnym Powiatu Kolskiego: pani Ewa Ochędalska, panu Markowi Marciniakowi i panu Tomaszowi Barańskiemu - dyrektorowi ZSOiT w Kłodawie panu Jerzemu Markowskiemu i zastępcy dyrektora ZSOiT w Kłodawie – panu Radosławowi Mikołajczykowi, którzy jednocześnie – jako gospodarze obiektu – sprawowali pieczę nad całością wydarzenia.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli nas organizacyjnie i finansowo: - Gmina Kłodawa Urzędowi Miasta i Gminy w Kłodawie za możliwość wydrukowania plakatów, - Gminny Ośrodek Kultury w Kłodawie za nagłośnienie i oświetlenie, - Ochotnicza Straż Pożarna w Kłodawie za Punkt Pierwszej Pomocy i ochronę wydarzenia, - Komisariatowi Policji w Kłodawie za ochronę na zewnątrz, - Szkoła Tańca Sportowego Gama Dance Team z Kłodawy za uświetnienie części artystycznej występami tanecznymi, - Kubie Opasowi i Jakubowi Brzosce za występ gitarowy - Pizzerii K2 w Kłodawie, pani Annie Staniszewskiej za ufundowanie nagrody głównej, dla drużyny zwycięskiej czyli voucher na dwie duże pizza Fantazja - Kopalnia soli w Kłodawie za ufundowanie upominków dla najlepszych drużyn - firmy P.P.H.U Kuba Hanna Kaftan za ufundowanie części dekoracji na Sali (balony) - firmy HEMAR DYSTRYBUCJA Paweł Antczak za ufundowanie wody, - firmy AUTOSCAR P.H.U. Krzysztof Rutkowski za ufundowanie elementów dekoracji na sali, - wszystkim darczyńcom, którzy wsparli nas finansowo datkami do puszek, - rodzicom, uczniom i nauczycielom, którzy ufundowali ciasto na wydarzenie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim nauczycielom, uczniom i rodzicom za ich ogromną pracę związaną z organizacją uroczystości oraz jej przebiegiem. Bez nich nie byłoby tego wydarzenia. Wymieniać każdego z osobna nie będziemy bo ten wpis długo jeszcze by się nie skończył. Dziękujemy drogiej publiczności za przybycie, wspólną zabawę i każdy wyraz sympatii skierowany w naszym kierunku. Mamy nadzieję, że Wam się podobało i cóż … do zobaczenia!

P.S. Zdjęcia i filmy z tego wydarzenia można znaleźć na naszej stronie facebookowej.