Dnia 28 października 2021r. w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu odbyły się Powiatowe Drużynowe Mistrzostwa w Szachach w ramach XXIII Licealiady w roku szkolnym 2021/2022. W zawodach uczestniczyły reprezentacje 5 szkół: Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie, Liceum Ogólnokształcące im . Kazimierza Wielkiego w Kole, Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych im. Stanisława i Władysława Grabskich w Kole, Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu -gospodarz i organizator zawodów, Zespół Szkół Rolnicze Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu. Zawody były przeprowadzone zgodnie z regulaminem ogólnym XXIII WIMS.

Zawody rozpoczął o godzinie 9.00 dyrektor ZSCKR w Powierciu życząc wszystkim zawodnikom zwycięstwa w ramach sportowej rywalizacji fair play. Gospodarze stanęli na wysokości zadania zapewniając zawodnikom pełen profesjonalizm organizacyjny zarówno od strony technicznej jak i sędziowskiej co przełożyło się na miłą atmosferę , która pozwoliła graczom skupić się na rywalizacji sportowej. Zawodnikom zapewniono również opiekę medyczną i posiłek.

Mecze rozgrywane były rozgrywane systemem „każdy z każdym „ w następującej punktacji : zwycięstwo – 2pkt, remis – 1 pkt , przegrana – 0 pkt. Było o co walczyć, ponieważ dwie najlepsze reprezentacje będą reprezentowały powiat kolski na zawodach rejonowych. Dzięki wspaniałej grze całej drużyny nasza szkoła- ZSO i T w Kłodawie zajęła II miejsce w Powiecie kolskim i tym samym będziemy rywalizować z innymi szkołami w zawodach rangi rejonowej.

Skład reprezentacji ZSO i T w Kłodawie, którzy wywalczyli II miejsce:
1.Oliwier Chwiałkowski
2.Hubert Stęperski
3.Konrad Ziółkowski
4.Aleksandra Ziółkowska

W wyniku rywalizacji sportowej reprezentacje szkół zajęły następujące miejsca:
I miejsce - Liceum Ogólnokształcące im . Kazimierza Wielkiego w Kole
II miejsce- Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie
III miejsce - Zespół Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Kościelcu
IV miejsce- Zespół Szkół Ekonomiczno- Administracyjnych im . Stanisława i Władysława Grabskich w Kole
V miejsce- Zespół Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Powierciu

Wszystkie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, a trzy pierwsze reprezentacje otrzymały z rąk dyrektora szkoły puchary ufundowane przez Wydział Oświaty , Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Kole. Powiat kolski na zawodach rejonowych reprezentować będą: Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Kole i Zespół Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie.

Powodzenia na zawodach. Ze sportowym pozdrowieniem Mariola Główczyńska