27 października 2021r. 84 uczniów klas pierwszych liceum i technikum oraz z klasy II A LO uczestniczyło w wycieczce przedmiotowej z fizyki i geografii do Torunia.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Centrum Nowoczesności „ Młyn Wiedzy”, gdzie mogliśmy poznawać wiedzę i równocześnie eksperymentować. Sprawdziliśmy też, jak przebiegają wybrane procesy i zjawiska z geografii, fizyki i biologii. Obejrzeliśmy także wystawy: „Wahadło Foucaulta”, „O obrotach”, „Rzeka”, „To takie proste”, „Idee”, „Wmiksuj się”.

Drugim punktem programu był seans w planetarium. Siedząc wygodnie w fotelach podziwialiśmy „Wirującą Ziemię”. Nad naszymi głowami pojawiły się tysiące gwiazd i kosmiczne animacje. Opowieść prowadził dla nas narrator, a całości dopełniała muzyka. Podano nam informacje związane z ruchem wirowym i obiegowym Ziemi. W przystępny sposób pokazano, jak zmienia się wygląd nieba i układ gwiazdozbiorów w ciągu roku, jaką rolę odgrywa Gwiazda Polarna oraz skąd się biorą fazy księżyca.

Następnie udaliśmy się na spacer po Starówce Toruńskiej, gdzie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie przy pomniku Mikołaja Kopernika. Toruń, to słynące piernikami miasto, które cieszy się niesłabnącą popularnością tych korzennych przysmaków, dlatego oblegliśmy sklepik z piernikami.

Nad sprawnym przebiegiem czuwały wychowawczynie klas :mgr Izabela Dzięgielewska, mgr Marzena Trębacka, mgr Lidia Michalak. Opiekunkami grup były również: mgr Anna Tomczyk, mgr Ewa Pawlak, mgr Joanna Szczepańska. Organizatorem i kierownikiem wycieczki były panie: mgr Anna Ratajczyk (nauczyciel geografii) oraz mgr Anna Tomczyk ( nauczyciel fizyki).