W dniu 28.10.2021 roku uczniowie klasy I i II technikum logistycznego wzięli udział w Wirtualnej Wycieczce po Centrum Logistycznych Amazon w Sosnowcu, Kołbaskowie Włoszech i Niemczech.

Jest to pierwsza wycieczka z całej serii zaplanowanych spotkań. Uczniowie poznali historię powstania Firmy Amazon, organizacji pracy magazynów, realizowanych procesach logistycznych, dystrybucji i kontroli jakości. Pracownicy oprowadzający nas po Centrum pokazali urządzenia do transportu, składowania, kompletacji i pakowania, a co najciekawsze roboty, które realizują te procesy. Młodzi Logistycy mogli prześledzić drogę produktu od producenta przez centrum Amazon do klienta. Poznali również programy komputerowe stosowane w Centrum.

Spotkanie zakończone było krótkim testem wiedzy o organizacji Centrum. Była to pełna wrażeń wirtualna podróż do jednego z największych robotyczno-automatycznych Centrów Logistycznych w Europie. Kolejna wycieczka już niebawem dla kolejnych klas technikum. Już wiemy, że na pewno odwiedzimy Centrum podczas wycieczki w świecie realnym, jeżeli tylko sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. Czekamy na tę wycieczkę z niecierpliwością.

Organizatorem spotkań jest Aleksandra Arkuszewska nauczyciel przedmiotów zawodowych w branży logistycznej.