Dnia 26 października 2021r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie odbyły się I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach w kategorii chłopców. Zawody zostały zorganizowane przez nauczycielkę wychowania fizycznego Mariolę Główczyńską . Dyrektor Radosław Mikołajczyk objął patronatem - I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach w kategorii chłopców, by promować tę grę wśród uczniów naszej szkoły.

Dlaczego warto grać w szachy? Gra ta uczy umiejętności opracowania różnych, stale modyfikowanych strategii oraz ciągłego podejmowania decyzji. Badania wykazały, że gra w szachy poprawia zdolności intelektualne graczy, zwiększa IQ, poprawia umiejętności arytmetyczne, wyostrza zdolności językowe, kształci umiejętność krytycznego myślenia, wspomaga rozwój inteligencji emocjonalnej i umiejętności psychospołecznych, a przede wszystkim ma walory terapeutyczne.

W wydarzeniu brało udział ośmioro uczniów. Partie rozgrywane były tempem 15 minut na zawodnika. Uczestnicy grali systemem „każdy z każdym a o lokatach osiągniętych przez graczy decydowała łączna punktacja : wygrana – 1pkt, remis- 0,5pkt, przegrana – 0pkt. Rolę sekretarza zawodów pełniła Aleksandra Ziółkowska. Uczestnikom zawodów organizator zapewnił posiłek oraz komfort gry.

Dyrektor szkoły Pan Jerzy Markowski i wicedyrektor Radosław Mikołajczyk wręczyli zawodnikom dyplomy, życząc sukcesów w dalszych etapach rozgrywek Licealiady SZS Wielkopolska.

W wyniku szkolnej rywalizacji trzech pierwszych graczy stanowić będą drużynową reprezentację szkoły w zawodach rangi powiatowej.

W drużynie reprezentującej szkołę będzie również Aleksandra Ziółkowska uczennica klasy IIA LO, która rozgrywa mecze z chłopcami w kategorii mieszanej.

Wyniki I Indywidualne Mistrzostwa Szkoły w Szachach w kategorii chłopców
I miejsce - Oliwier Chwiałkowski
II miejsce - Hubert Stęperski
III miejsce - Konrad Ziółkowski
IV miejsce - Wiktor Bolewski (4p, przegrana w bezpośrednim pojedynku z Konradem Ziółkowskim)
V miejsce - Oliwer Klauze
V miejsce - Bartosz Wesołkowski
VI miejsce - Kuba Włodarczyk
VII miejsce - Arkadiusz Kubiak

Gratuluję wszystkim zawodnikom, a reprezentacji szkoły życzę sukcesów na zwodach powiatowych.
Mariola Główczyńska