Dnia 12 czerwca 2023 roku w sali sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyła się Inauguracyjna Sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Wielkopolskiego I kadencji.

W tych obradach uczestniczył Mateusz Bawej, uczeń klasy IIa Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkoł Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie - jako Radny reprezentujący w Sejmiku Subregion Koniński. Podczas obrad uczestniczyło 38 spośród 39 wyłonionych radnych. Cała sesja trwała prawie 10 godzin, a podczas niej wybrano między innymi Prezydium, Komisję Skrutacyjną i Komisję Regulaminową.

Podczas Sesji obecni byli Marszałek Województwa Wielkopolskiego - Marek Woźniak, Przewodnicząca Sejmiku Województwa Wielkopolskiego VI Kadencji - Małgorzata Waszak-Klepka, a także Przewodniczący Komisji Wyborczej ds. Młodzieżowego Sejmik - Andrzej Pichet.

Szczególne podziękowania kierujemy do Pani Magdaleny Bawej, za pomoc i wsparcie dla Nasze Młodego Radnego.