29 kwietnia pożegnaliśmy uroczystym apelem tegorocznych maturzystów. Był to szczególny dzień dla uczniów, którzy właśnie dziś zakończyli kolejny etap swojego życia – ukończyli liceum i technikum.

Dyrektor szkoły pan Jerzy Markowski, po oficjalnym rozpoczęciu uroczystości przekazał nagrody książkowe i wyróżnienia dla uczniów wykazujących się szczególnymi osiągnięciami, zarówno w edukacji, jak i zajęciach pozaszkolnych. Ponadto zostały wręczone świadectwa z wyróżnieniem i nagrody książkowe dla najlepszych uczniów. Rodzice zostali uhonorowani listami gratulacyjnymi i podziękowaniami za współpracę.

Właśnie dziś z inicjatywy uczniów i Samorządu Szkolnego rozpoczęła się w naszej szkole nowa tradycja. Pierwszy raz zostało posadzone drzewo, które zostało przez absolwentów nazwane - COVID. Od tego roku, każdy rocznik kończący szkołę będzie pozostawiał po sobie ślad w postaci drzewa lub krzewu z okolicznościową tabliczką.

Z pewnością był to dzień szczególny, pełen wrażeń i wspomnień. Mamy nadzieję, że zapadnie on na długo w pamięci tegorocznych absolwentów. Może po latach z „łezką w oku" wspomną tych, którzy tu zostali: troskliwych nauczycieli i wychowawców, młodszych kolegów i koleżanki. Przecież to tutaj zrodziły się wielkie odkrycia, emocje, przyjaźnie i wspaniałe uczucia. To, co do niedawna było obce i nieznane - stawało się zrozumiale, przyjazne i bliskie.

Wszystkim tegorocznym absolwentom gratulujemy i życzymy powodzenia!