Absolwenci kłodawskiego Liceum Ogólnokształcącego "Matura 1980" nie zapominają o swojej szkole, klasie i społeczności uczniowskiej. W latach 2000, 2005, 2010 spotykali się regularnie w Kłodawie i wspominali wspólnie przeżyte chwile. W ubiegłym roku z ogólnie znanych powodów nie udało się zorganizować planowanego spotkania z okazji 40- lecia matury. Dlatego też tegoroczne spotkanie rocznika "Matura 1980" było wyjątkowe, pełne euforii, niespodzianek, radości, emocji, wspomnień i nadziei na kolejne spotkania.

Kłodawskie Liceum może być dumne z osiągnięć swoich Absolwentów - także i rocznika 1980. Wspaniale przystrojona sala w Domu Górnika, smaczne potrawy przygotowane przez Panie z kuchni przypominały smaki z dzieciństwa i młodości. Serdeczna atmosfera będzie miłym wspomnieniem spotkania w Kłodawie. Absolwenci usłyszeli pozdrowienia i życzenia od Wychowawczyni Pani Profesor Krystyny Świetlik a Burmistrz Kłodawy Piotr Michalak przekazał dla każdego z Uczestników spotkania po latach egzemplarze najnowszego informatora o Kłodawie. Kto mieszkał i zdobywał edukację w Kłodawie, nie zapomni o swojej Ojczyźnie.

Adam Maliński