Nasze drużyny strzeleckie (chłopców i dziewcząt) odniosły olbrzymi sukces zajmując pierwsze i drugie miejsce w Ogólnopolskich Zawodach Strzeleckich "Srebrne Muszkiety 2020".

Drużyna chłopców w składzie: Maciej Kowalewski, Kamil Szczęsny i Oskar Rutkowski zajęła pierwsze miejsce, zdobywając główne trofeum zawodów, czyli srebrny muszkiet. Nasze dziewczyny - Magdalena Banasiak, Olga Izychart i Wiktoria Frątczak, mimo dużej konkurencji, także mogą pochwalić się nie lada wyczynem, ponieważ zdobyły drugie miejsce.

Oprócz tak wysokich wyników drużynowych, nasi uczniowie mistrzowsko spisali się w konkurencjach indywidualnych uzyskując miejsca I (Maciej Kowalewski i złoty medal) i miejsce II (Kamil Szczęsny, srebrny medal) w kategorii chłopców oraz miejsce II (Magdalena Banasiak, srebrny medal) w kategorii dziewcząt.

Tak wysokie wyniki, które otrzymali nasi uczniowie to efekt długich i żmudnych treningów na kłodawskiej strzelnicy pod czujnym okiem opiekunów Szkolnego Koła Strzeleckiego działającego w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie - Pawła Paluszkiewicza  i Jacka Malickiego.

Zawody „Srebrne Muszkiety” często nazywane są Mistrzostwami Polski szkół średnich, ponieważ są to jedyne zawody z broni palnej o takim zasięgu (każde województwo jest reprezentowane przez najlepszą w danym regionie drużynę), w której mogą zmagać się także zawodnicy niezrzeszeni w Polskim Związku Strzelectwa Sportowego.

Konkurencja polegała na oddaniu 60 strzałów z karabinka sportowego o kalibrze 5,6 mm w pozycji leżąc do tarcz z odległości 50m. Jak dobrze trzeba było strzelić, aby uzyskać sukces świadczą wyniki naszych reprezentantów:

Drużyna chłopców - 1 miejsce, suma punktów 1769, w składzie:
1 miejsce Maciej Kowalewski 598,6 pkt
2 miejsce Kamil Szczęsny 596,9 pkt
7 miejsce Oskar Rutkowski 573,5 pkt

Drużyna dziewcząt  - 2 miejsce, suma punktów 1760,3, w składzie:
2 miejsce Magdalena Banasiak 608,8 pkt
5 miejsce Olga Izychart 586,4 pkt
9 miejsce Wiktoria Frątczak 565,1 pkt

Chcemy serdecznie podziękować władzom powiatu kolskiego – panu Staroście Robertowi Kropidłowskiemu, pani Naczelnik Wydziału Oświaty Kultury i Sportu Dorocie Szkudlarek za zakup koszulek dla drużyn oraz zapewnienie transportu.

Dziękujemy dyrektorowi ZSOiT w Kłodawie za wspieranie naszego Koła Strzeleckiego, motywowanie do działań i zawsze dobre słowo oraz kibicowanie naszym zawodnikom.

Dziękujemy także Prezesowi Powiatowej Organizacji LOK w Kole panu Kpt(r) mgr inż. Ireneuszowi Wojtysiakowi oraz Kierownikowi Rejonu Ligi Obrony Kraju panu Błażejowi Banaszewskiemu za zapewnienie sprzętu na zawody i treningi.

Szczególne podziękowania dla Prezesa LOK KSK Kłodawa pana Mariusza Andrzejczaka, który wspiera nas w naszych działaniach, doradza i dzieli się z nami swoim doświadczeniem. W dużej mierze to także Twój sukces drogi kolego i jesteśmy wdzięczni, że zawsze możemy na Ciebie liczyć.

Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować naszą społeczność lokalną jaką jest gmina Kłodawa, cały powiat kolski oraz województwo wielkopolskie w tak ważnych ogólnopolskich zawodach. Naszej młodzieży i ich opiekunom serdecznie gratulujemy tak wysokich wyników. To ogromna radość pracować z tak zdolnymi, młodymi ludźmi, rozwijać wspólne pasje i zainteresowania. Daje to niesamowity zastrzyk energii do dalszych treningów i motywację do dalszej pracy bo – miejmy nadzieję – przed nami jeszcze wiele turniejów i pucharów do zdobycia.