Dnia 25.04.2024r w ramach Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej - XXV Licealiady w hali MOS i R w Koninie odbyły się drużynowe zawody rejonowe w Koszykówce 3X3 chłopców. Nasza szkoła ZSOiT w Kłodawie oraz LO Koło reprezentowały powiat kolski. Zawody rozpoczęły się o godzinie 10.00. W rozgrywkach uczestniczyły najlepsze drużyny z naszego rejonu. Organizatorzy życzyli wszystkim zawodnikom zwycięstwa w ramach sportowej rywalizacji fair play. Gospodarze stanęli na wysokości zadania zapewniając zawodnikom pełen profesjonalizm o zarówno od strony technicznej jak i sędziowskiej co przełożyło się na miłą atmosferę , która pozwoliła graczom skupić się na rywalizacji sportowej. Zawodnikom zapewniono również opiekę medyczną .

Mecze rozgrywane były rozgrywane grupach . Po trudnych eliminacjach , gdzie zajęliśmy drugie miejsce , nasza drużyna z ZSOiT w Kłodawie zakwalifikowała się do półfinałów. Rywalizacja w półfinałach była bardzo zaciekła, liczył się każdy zdobyty kosz. Chłopcy dzielnie walczyli reprezentując naszą szkołę, wykazując się jednocześnie nieprzeciętnymi umiejętności koszykarskimi zarówno w ataku jak i w obronie.

W rezultacie rywalizacji sportowej zajęliśmy III miejsce na podium.

Skład reprezentacji ZSOiT w Kłodawie, którzy wywalczyli III miejsce:
1. Maciej Skubiszewski – kapitan
2. Kacper Mruk
3. Marco Gaudyn
4. Marcel Rzepka

Brawo chłopaki! Gratulacje!