W dniu 1 grudnia w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Kłodawie odbył się szkolny konkurs „MISTRZ GRY W K-DRON”. Celem konkursu było pobudzenie aktywności matematycznej uczniów, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia oraz promowanie kreatywności uczniów i inspirowanie ich do niekonwencjonalnych działań edukacyjnych. W ramach konkursu chętni uczniowie rozwiązywali łamigłówki matematyczne, polegające na ułożeniu wzorów przestrzennych przy użyciu 8 brył K-DRON.

Warto podkreślić, że K-DRON to jedenastościenna bryła geometryczna odkryta przez Janusza Kapustę, naszego rodaka pochodzącego z powiatu kolskiego. Zastosowań tej bryły jest bardzo dużo. Wykorzystywana jest w wielu dziedzinach, np. do projektowania elewacji budynków, zabawek, gier, wyrobów jubilerskich, kołpaków samochodowych i konkursów.

Zwycięzcami szkolnego konkursu „MISTRZ GRY W K-DRON” zostali:

I miejsce - Wiktoria Pietrzak z klasy IIIA LO

II miejsce – Marcel Skrzypczak z klasy IA LO

Zwycięzcy konkursu będą reprezentowali naszą szkołę w konkursie na szczeblu powiatowym.

Organizatorkami konkursu były nauczycielki matematyki ZSOiT w Kłodawie: p. Aneta Modrzejewska i p. Anna Ostrowska