W dniach 26 i 27 kwietnia 2022 roku, po dwóch latach przerwy związanej z pandemią koronawirusa, z wielką radością otworzyliśmy drzwi naszej szkoły dla ósmoklasistów, ich rodziców oraz nauczycieli. Przez dwa dni omawialiśmy proponowane kierunki kształcenia, organizowaliśmy wycieczki po szkolnych pracowniach, odpowiadaliśmy na pytania, daliśmy okazję do poznania uczniów, nauczycieli i innych pracowników szkoły.

Drzwi Otwarte – podobnie jak w latach wcześniejszych, przyjęły formę poznawania szkoły i jej oferty edukacyjnej poprzez udział ósmoklasistów w Maratonie o Puchar Dyrektora ZSOiT w Kłodawie. Młodzież została podzielona na grupy, przyjęła wymyślone przez siebie nazwy drużyn i w takim składzie odwiedzała poszczególne punkty Maratonu wykonując rozmaite zadania związane z nauczanymi w szkole kierunkami. W tym czasie również rodzice i nauczyciele – goście wydarzenia – mieli okazję zwiedzić szkołę i podobnie jak ósmoklasiści przyjrzeć się funkcjonowaniu naszej placówki. Serdecznie dziękujemy naszym gościom za przyjęcie zaproszenia. W dwudniowych Drzwiach Otwartych

odwiedzili nas ósmoklasiści w grupach zorganizowanych bądź indywidualnie ze szkół podstawowych w Kłodawie, Górkach, Bierzwiennej, Wólce Czepowej, Dąbrowicach, Bylicach, Korzeczniku i Przedczu. Dziękujemy za Wasze uśmiechy, radosne zaangażowanie w wykonywanie powierzonych zadań, pomysłowość i kreatywność.

Gratulujemy wszystkim „konkursowym” grupom wiedzy i umiejętności pokazanych w trakcie konkurencji w poszczególnych salach. Poziom był bardzo wyrównany. Ostatecznie, po dogrywce Puchar Dyrektora ZSOiT zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Górkach. Na drugim miejscu uplasowała się grupa ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Kłodawie a miejsce trzecie wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Bierzwiennej.

Dwa dni Drzwi Otwartych ZSOiT 2022 w Kłodawie przeszły do historii. Mamy nadzieję, że nasi goście czuli się dobrze w naszej szkole i będą miło wspominać tegoroczne wydarzenie.