Maraton matematyczny gimnazjalistów 2017

Drukuj

maratonik miniIV Maraton Matematyczny Gimnazjalistów
Kłodawa 2017r
3 kwietnia 2017r w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie odbyła się czwarta edycja Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów. Jest to projekt skierowany do uczniów klas trzecich gimnazjum z Powiatu Kolskiego, którego koordynatorem jest Mariola Główczyńska. Autorką projektu jest nauczycielka matematyki Aneta Modrzejewska. 

Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań i uzdolnień matematycznych uczniów, zachęcanie ich do twórczego i logicznego myślenia oraz odkrywanie młodych talentów matematycznych.
Organizatorem IV Maratonu Matematycznego Gimnazjalistów było się Starostwo Powiatowe w Kole i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie.
Patronat honorowy nad konkursem sprawowali: Wicestarosta Powiatu Kolskiego Pan Marek Banaszewski, Wydział Oświaty, Kultury i Sportu w Kole pod kierunkiem Anny Pajor oraz Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Kolskiego Pan Zdzisław Domański.

Do udziału w matematycznych zmaganiach przystąpili najlepsi uczniowie z pięciu gimnazjów powiatu kolskiego:
- Gimnazjum w Przedczu
- Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii
- Gimnazjum Nr 1 w Kłodawie
- Gimnazjum w Kościelcu
- Gimnazjum w Górkach
Każdą szkołę reprezentowały dwie drużyny dwuosobowe. Uczestnicy maratonu zmierzyli się 35 zadaniami z różnych działów matematyki, z zakresu podstawy programowej z gimnazjum , które należało rozwiązać w ciągu 90 minut. Zacięta rywalizacja, wyrównany i wysoki poziom reprezentowany przez młodzież generował ogromne emocje. Dodatkowo fantastyczna, przyjazna atmosfera oraz ogromna popularność konkursu sprawiły, że tegoroczną edycję możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych. Gimnazjaliści mieli również okazję poznać swoich uzdolnionych matematycznie rówieśników z całego powiatu oraz podjąć wyzwanie tzw. zdrowej rywalizacji. Konkurs uczy również zasad pracy zespołowej, a także kształtuje umiejętność radzenia sobie w sytuacjach stresowych – jak panować nad emocjami i przyjmować gorycz porażki lub słodycz zwycięstwa. Maraton jest także okazją dla nauczycieli matematyki z gimnazjów do wymiany ciekawych doświadczeń i metod stosowanych w pracy dydaktycznej z uczniami.
Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnzajalnych przygotowali również wiele atrakcji dla swoich młodszych kolegów z gimnazjum , między innymi pokaz tańca z flagami, zabawy i gry logicznego myślenia , słodkie niespodzianki. Nad całością czuwały nauczycielki :Pani Anna Tomczyk i Pani Lidia Michalak, które od lat angażują się w organizację Maratonu Matematycznego dla Gimnazjalistów.
Tegorocznymi Laureatami konkursu zostali:
I miejsce: Maksym Kucal i Mateusz Lewandowski z Gimnazjum w Kościelcu
II miejsce: Aleksandra Maj i Wiktoria Wieczorkiewicz z Gimnazjum w Kościelcu
III miejsce: Konrad Kaczmarek i Mateusz Frydrych z Gimnazjum Nr 3 w Rysinach Kolonii.
Zwycięzcy otrzymali puchary, medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Kole oraz Radę Rodziców przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Kłodawie. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa oraz nagrody pocieszenia w IV Maratonie Matematycznym Gimnazjalistów .
Wszystkim uczestnikom konkursu gratulujemy i życzymy powodzenia na egzaminie gimnazjalnym!

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews