Spotkanie wigilijne osób niepełnosprawnych 2019

Drukuj

przewodniczący ZZ Górników w Polsce – pan Piotr Danielewicz , wiceprzewodnicząca ZZ Górników w Polsce – pani Dorota Bińkowska , przewodniczący NZZ Solidarność w Polsce – pan Piotr Kaczmarek, pan Zdzisław Dębowski – członek NZZ Solidarność, v-ce przewodniczący Związków Zawodowych Pracowników Dołowych – pan Sebastian Dopierała. Przedstawicielem Ośrodka Pomocy Społeczne w Kłodawie była pani Jolanta Nowicka.Na tegorocznej wigilii swoją obecnością zaszczyciły nas zaproszone osoby niepełnosprawne z terenu miasta i gminy Kłodawa wraz z opiekunami. Uroczystego powitania przybyłych gości dokonali: Dyrektor ZSOiT w Kłodawie pan Jerzy Markowski wraz z panem Tomaszem Barańskim – Radnym Rady Powiatu Kolskiego a zarazem prezesem Ochotniczej Straży Pożarnej Kłodawie. Jako pierwszy, głos zabrał wikariusz parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Pannyw Kłodawie ks. Robert Mac, który wygłosił Słowo Boże, napełniając serca ludzi wiarą i nadzieją. Następnie zaproszeni gości życzyli przybyłym uczestnikom wszystkiego co najlepszego, dużo nadziei i miłości, wręczając przy tym gospodarzom upominki. W świątecznym nastroju uczestnicy spotkania przełamali się opłatkiem.Młodzi artyści ZSOiT przedstawili specjalny program artystyczny, związany ze zbliżającymi się świętami. Wykonane kolędy, pastorałki i utwory muzyczne skłaniały do refleksji nad istotą Świąt Bożego Narodzenia. Występy młodzieży bardzo podobały się zgromadzonym i stały się dobrym wstępem do głębszego przeżycia zbliżających się świąt . Następnie goście zasiedli do przygotowanej wieczerzy wigilijnej, do której zapraszał zapach ciepłego czerwonego barszczyku i pierogów z grzybami i kapustą, a w tle słychać było dźwięk gitary i słowa kolędy.
Serdeczne podziękowania dla:

– uczniów i ich rodziców ZSOiT w Kłodawie za przyniesienie produktów żywnościowych oraz pomoc przy organizacji imprezy
– Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej w Kłodawie za organizację techniczną i zapewnienie bezpieczeństwa w trakcie uroczystości,
– zespołu muzycznego ,, Bravo" z ZSOiT w Kłodawie za umilenie spotkania pięknym recitalem kolęd i pastorałek
– pani Aliny Świeckiej za serce i trud włożony w organizację spotkania
–dla Pani Renaty Polewskiej za pamięć w kontynuowaniu tradycji i wsparcie finansowe
– nauczycieli z ZSP w Kłodawie: pani Aleksandry Arkuszewskiej pani Magdy Malickiej pani Lidii Michalak, pani Grażyny Michałkiewicz, pani Grażyny Szydłowskiej, pani Diany Święckiej, którzy włączyli się w prace związane z organizacją uroczystości, obsługą oraz pracami porządkowymi po spotkaniu.

Po skończonym występie oraz licznych konkursach, goście przeszli do sali jadalnej, gdzie już w kameralnej atmosferze złożono im serdeczne życzenia. Jako pierwszy, głos zabrał proboszcz parafii ks. St. Kołodziejski, który wygłosił Słowo Boże, napełniając serca ludzi wiarą i nadzieją. Następnie życzył zgromadzonym wszystkiego najlepszego, dużo miłości, opieki bożej i wstawiennictwa Maryi.
W dalszej części spotkania poproszono o głos Wójta Mariana Holaka, który życzył zebranym zdrowia, pogody ducha, radości i życzliwości ze strony najbliższych.

Joomla 2.5 Templates designed by Web Hosting Reviews